January 28, 2023

Блокіровка реклами в телефоні: покроковий гайд як видалити банери назавжди

Рекламні банери, численні маркетингові блоки, набридливі відеоролики трапляються практично на всіх ресурсах всесвітньої павутини. Відколи Google відкрив можливість заробітку через Google-рекламу, мільйони вебсайтів захаращують робочий простір браузера відеороликами та оголошеннями. Це не тільки гальмує роботу вашого браузера та погіршує сприйняття контенту вебсторінки, але й заважає коректній роботі смартфона.

При використанні браузера Google Chrome, як одного з найбільш популярних додатків для серфінгу в Інтернеті, вам знадобиться блокіровка реклами. Це дозволить вимкнути набридливі повідомлення, які дратують та заважають, ще на етапі завантаження.

Звідки береться реклама в браузері Google Chrome?

Ресурс Similarweb порахував, що за серпень 2022 року частка відвідувань Google Chrome на світовому ринку склала 96,61 %, а в Україні цей показник – понад 66 %. Отже, браузер Chrome є найпопулярнішим ресурсом.

Додаток на телефоні не відповідає за контент, який транслюється на вебсторінках. Кількість рекламних оголошень та їх розміщення визначають власники сайтів. За запитами користувачів компанія Google збирає cookie-файли та демонструє їм актуальні маркетингові пропозиції. Тобто виходить так, що за кількість рекламних банерів браузер не відповідає, але бере на себе відповідальність за наповнення контентом.

Рекламні банери з’являються на телефонах все частіше і заважають користувачам переглядати інформацію на вебсайтах. У такій ситуації все більше власників гаджетів шукають відповідь на питання: як позбутися набридливої реклами? У браузері Google Chrome для ОС Android самостійно можна вимкнути блокіровку реклам.

Причини блокування реклами на телефоні

Збільшення кількості інтернет-реклами пояснюється тим, що постійно ростуть витрати на її використання. Так, експерти відділу досліджень Statista підрахували, що вартість цифрової реклами у всьому світі склала $521,01 млрд на серпень 2022 року. За прогнозами дослідників, витрати до 2026 року складуть понад $876 млрд. Перевантаження вебресурсів рекламними банерами викликає незадоволення користувачів мобільних гаджетів, тому вони все частіше шукають способи чим блокувати рекламу.

Функцію блокування реклами на своїх гаджетах використовують 37 % користувачів. Додатки для блокування реклами переважно встановлюють технічно обізнані власники мобільних пристроїв. Існує декілька причин пошуку ефективних способів протистояння рекламним блокам:

 • велика кількість нерелевантних та настирливих банерів;
 • шкідливі трекери, що сповільнюють завантаження вебсторінок;
 • використання великого простору;
 • трансляція відеороликів;
 • порушення конфіденційності вебсерфінгу;
 • зниження продуктивності телефону;
 • нераціональне збільшення мобільного інтернет-трафіку;
 • відкриття доступу до особистих даних.

Способи видалення реклами в Google Chrome на мобільному телефоні

Якщо вам набридла цифрова реклама, яка постійно з’являється в браузері, і ви хочете оптимізувати роботу свого мобільного пристрою, скористайтеся порадами експертів. Для ефективного блокування та відключення маркетингових блоків раціонально використовувати одночасно декілька способів. Отже, блокіровка реклами в Chrome на телефоні виконується завдяки вбудованим можливостям браузера, налаштуванням мобільного гаджета та доступу до root-прав.

Відключення реклами в налаштуваннях браузера Chrome

У мобільному браузері блокування реклами відбувається автоматично, але якщо цього не сталося, користувач повинен самостійно виконати декілька простих налаштувань в меню самого додатка:

 • відкрийте Chrome;
 • перейдіть в меню “Налаштування”;
 • знайдіть розділ “Налаштування сайтів”;
 • у пункті “Вікна та переадресація” відключіть кнопку “Дозволено”;
 • відкрийте розділ “Реклама” та увімкніть опцію “Заблоковано на сайтах”.

Блокування за допомогою утиліт 

Налаштування параметрів блокування в браузері не зможе гарантувати 100 % позбавлення від рекламних банерів. Якщо ви хочете заблокувати більше реклами, використовуйте розширення Chrome. Як це зробити:

 • відкрийте браузер;
 • перейдіть на сторінку «chrome://extensions»;
 • знайдіть пункт трирядкових розширень;
 • перейдіть за посиланням “Інтернет-магазин”;
 • виберіть потрібну утиліту і завантажте на телефон;
 • розширення знаходиться на панелі Google Chrome та активується автоматично.

Блокування реклами за допомогою спеціальних програм

У Google Play доступний великий вибір Ad Blockers, які випускаються розробниками у вигляді мобільних додатків та можуть видалити велику кількість вікон, що спливає. Програмне забезпечення для блокування реклами на смартфоні може працювати як з активованим доступом до root-прав, так і без них. Щоб звантажити та встановити блокувальник реклами, дотримуйтесь інструкції:

 • звантажте блокувальник;
 • встановіть його на телефон;
 • надайте доступ до root-прав (якщо це потрібно для налаштування);
 • активуйте функцію блокування.

Для виконання ефективної блокіровки реклами в Chrome більшість розробників ПЗ рекомендує підходити до проблеми комплексно. Найкраще працюють блокувальники, які не тільки видаляють різні банери, рекламні вікна, але й сприяють оптимізації роботи системи.

Найпопулярніші варіанти блокувальників реклами для Google Chrome

 • AWAX

Багатофункціональний блокувальник AWAX увійшов в ТОП-лідерів ринку блокування реклами на Android, який ефективно видаляє рекламні вікна, банери, набридливі рекламні ролики, ще на етапі завантаження. Щоб оцінити переваги та функціонал додатка, закачайте його на свій телефон і скористайтеся безкоштовним пробним періодом. Завдяки інтегрованому VPN-сервісу весь трафік проходить через власні сервери, що забезпечують вашу конфіденційність у мережі та захист персональних даних.

Використання цього сервісу збільшує швидкість завантаження вебсторінок, що суттєво економить мобільний трафік. Крім того, додаток дозволяє оптимізувати роботу телефона та батареї. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, легка реєстрація та зручний функціонал дозволяють отримати задоволення від серфінгу в Інтернеті без реклами. Якщо виникають запитання, менеджери служби підтримки на зв’язку 24/7. Звантажити блокувальник можна на офіційному сайті розробника, в Google Play та App Store.

 • Adguard

Adguard – один із найпотужніших інструментів боротьби як з рекламою Chrome на Андроїд, так і з вірусними атаками. Головна особливість цієї програми – багатофункціональність. Вона дозволяє ретельно налаштувати всі модулі захисту окремо, а також персоналізувати доступ для окремих програм. Фільтрація трафіку відбувається завдяки інтегрованим VPN та HTTP проксі-серверам. 

Завантажити програму для блокування реклами Adguard на Андроїд можна з офіційного джерела. Сервіс використовує софт, який блокує всі рекламні блоки, оголошення та банери у браузерах та інших інтернет-ресурсах. Для користувачів доступні більше ніж десять видів налаштувань з можливістю оновлення, що гарантує надійніший захист від настирливої реклами.

 • AdBlock

AdBlock – просте та зручне рішення для позбавлення реклами на Андроїд. Використовується як на безплатній, так і на платній основі. На відміну від інших запропонованих способів прибрати банери, AdBlock не вимагає кореневого доступу (root-прав). Програма знищує всі вікна, що спливають, та відео в Chrome, YouTube та забороняє стороннім трекерам отримувати доступ до вашої персональної інформації.

Сервіс AdBlock збільшує швидкість завантаження сторінок та захищає особисті дані. Програма абсолютно безпечна і не містить шкідливих файлів під час встановлення. Завантажити блокувальник реклами, наприклад, для YouTube можна на офіційному сайті.

 • AdBlock Plus

AdBlock Plus – один із найбільш популярних блокувальників реклами для Android. Цей корисний інструмент блокує “шкідливі” сайти як у браузерах, так і в додатках. Він може приховати кнопки “Поділитися” та посилання в соціальних мережах. Завдяки простоті використання та швидким налаштуванням блокувальник став популярним серед власників смартфонів. Ви можете звантажити Adblock plus для Android безплатно з Google Play. Багатофункціональний сервіс дозволяє налаштувати кожен модуль індивідуально, а також заблокувати рекламу в окремих програмах.

 • Висновок

Який найкращий блокіровщик реклами для вашого телефону, вирішувати вам. Наші експерти провели тестування відомих блокувальників і надали першість AWAX. Сервіс має всі доступні налаштування, які дозволяють уникати набридливої реклами. Як встановити блокіровщик реклами? Дуже просто! Через офіційний сайт чи в магазині Google Play, виконати всі потрібні налаштування і користуватися Інтернетом без реклами.

About the author 

Peter Hatch


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}